Mateřská škola v Pěnčíně byla poprvé otevřena v roce 1983. Původně její kapacita poskytovala útočiště pro 50 dětí, to ale nestačilo potřebám naší obce a bylo nutné kapacitu navýšit. Proto v roce 2016 byl přistaven ke staré budově nový pavilon. Nyní je kapacita školky navýšena na 80 dětí a bývá zcela naplněna.

Ve starší budově se nachází 2 třídy. V prvním patře třída zelená („Žabičky“) pro nejmenší dětičky. Součástí třídy je i prostorná ložnice na odpolední spánek. Děti se stravují ve třídě, jídlo sem posílají paní kuchařky z kuchyně malým výtahem. V přízemí jsou děti prostřední, které navštěvují třídu červenou („Berušky“). Tady již není ložnice, ale děti si chystají na odpolední odpočinek matrace v herně. I sem přiváží jídlo z kuchyně.

Nový pavilon skýtá ve žluté třídě („Sluníčka“) pohodlí našim předškolákům. I ti si na odpolední odpočinek dávají do herny na koberec matrace. Aby si zvykali na chod školní jídelny než půjdou do první třídy, chodí se stravovat právě tam. Mají tam svůj barevný koutek, kde jim určitě moc chutná.

V naší školce „Beruška“ se usídlili malí skřítkové, Pěnča ZelenýPěnča Červený Pěnča Žlutý s nimi teď děti v naší školce poznávají svět.